menu
0 Twój
Koszyk
0 Twój
Schowek
Cena
0PLN 17800PLN
Kolor
więcej...
LED
więcej...
Materiał
więcej...
Trzonek
więcej...
Producent
więcej...
Wyczyść

Żarówki E27

Oświetlenie LED Źródło światła LED Żarówki E27 Ideus żarówka E27 LED 10W 02754
Oświetlenie LED Źródło światła LED Żarówki E27 Ideus żarówka E27 LED 12W 02755

Produkty 1 - 2 z 2

Żarówki E27

Źródłem światła w każdym oświetleniu jest żarówka. Na rynku dostępnych jest wiele jej rodzajów, które można podzielić ze względu na barwy światła, pobór energii i rodzaj gwintów. Jednymi z najbardziej popularnych, a jednocześnie najczęściej stosowanych żarówek są żarówki E27 o rozstawie 27 mm. Posiadają klasyczny, duży wkręt, który potocznie nazywany się dużym wkrętem Edisona. W odróżnieniu od mniejszego gwintu E14 żarówki E27 przeznaczone są do wykorzystania w większych instalacjach w gospodarstwie domowym. Gwint E27 zastosowany został zarówno w żarówkach tradycyjnych, jak też halogenowych, kompaktowych, promiennikach podczerwieni oraz żarówkach LED.

 

Żarówki E27 tradycyjne i w technologii LED

 

Żarówki E27 są znane i stosowane już od wielu lat. Wraz z rozwojem technologii oraz pojawieniem się nowych rozwiązań, żarówki te zaczęły tracić na swojej popularności i zostały zastąpione żarówkami LED również o gwincie E27. Dzięki temu możliwe jest ich wykorzystywanie bez konieczności wymiany całego oświetlenia, które zostało zaprojektowane z systemem LED. To połączenie klasyki z innowacją, czyli tradycyjnego gwintu z technologią LED.

 

Podobnie jak tradycyjne żarówki E27 również żarówki LED dostępne są w takich samych kształtach, czyli kształcie gruszki, reflektora lub kuli. Możliwe jest ich stosowanie w miejscach, w pobliżu których znajdują się przedmioty wrażliwe na światło. Żarówki E27 z systemem LED charakteryzują się strumieniem świetlnym, który nie zawiera promieniowania IR ani UV.

 

Żarówki LED E27 znalazły swoje zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym, jak też w miejscach publicznych i komercyjnych. Są stosowane m.in. w muzeach do oświetlania eksponatów wystawowych szczególnie wrażliwych na światło.  Diody LED osiągają znacznie dłuższy czas pracy, niż tradycyjne żarówki. Są w stanie dostarczać światła nawet przez 50 000 godzin, podczas gdy znana wszystkich żarówka zwykła tylko przez 1000 godzin. Ich praca jest bardzo wydajna i efektywna i co ważne, energooszczędna.